NŐI,KISMAMA,BABÁS,GYEREKJÓGA:MARTFŰ,TISZAFÖLDVÁR,CIBAKHÁZA

Szeretettel várlak jógázni:MARTFŰ,TISZAFÖLDVÁR,CIBAKHÁZA! NŐI, KISMAMA,BABÁS,GYEREKJÓGA óráimra! A jóga olyan mint a ZENE. A test ritmusa, az elme dallama, és a lélek harmóniája hozza létre az élet szimfóniáját. B.K.S.Iyengar

Korai mozgásfejlesztés jelentősége

Az anyaméhben békésen úszkáló magzat születése után elveszti ezt a gyöngéd védelmet, egyedül kell megküzdenie rengeteg ingerrel, amelyek néha túlságosan megterhelők számára. A természet egy sor primitív reflexszel (akaratlan működések, válaszreakciók a környezeti hatásokra) ruházza fel a kis jövevényt, amelyek elengedhetetlenül szükségesek a túlélése szempontjából.

Korai mozgásfejlesztés

Azonban a fejlődés előrehaladtával más reflexekre, tanult képességekre van szükség, így folyamatosan ezek váltják fel a primitív reflexeket. Ha ebben a nagyon érzékeny egyensúlyban valahol zavar támad, akkor ezek a primitív reflexek nem törlődnek, ezek megléte megakadályozza a következő reflexek kialakulását, ezáltal akadályozva a fejlődést. Ez a zavart fejlődés később oka lehet gyengébb tanulási képességeknek, finom működések gyengeségének (például nehezebben tanul meg írni, rajzolni), artikulálatlan beszédnek, éjszakai ágybavizelésnek, de akár a tengeri betegségnek is.

6 éves korig a szervezet önállóan is képes bizonyos korrekcióra, ezeket segíthetjük egy jól összeállított mozgásprogrammal. Természetesen, amennyiben súlyos zavarokat észlelünk, javasolt szakember segítségét kérni.

A megkésett idegrendszeri fejlődés egyes jelei lehetnek

  • Késői beszéd (18 hónapos kor felett), később beszéd és artikulációs problémák, nehezen érthető beszéd.
  • Ágyba pisil 5 év felett.
  • Ujját szopja 5 éves korig vagy esetleg még utána is.
  • Tengeri betegség, felfordul a gyomra az autóban.
  • Tériszony, egyensúly problémák.
  • Nem képes nyugton ülni vagy lenni 11-12 éves korban sem.
  • Nehezen tanul meg biciklizni, úszni, írni, olvasni, dyslexia.
  • Íráskor karja nyújtott vagy görcsös, szinte az asztalra fekve ír, vagy fejét a karjára támasztva ír.
  • Nehezen tud váltani nyomtatottról folyékony írásra.
  • Problémát okoz a tábláról írás, tollbamondás, szövegértés.
  • Ügyetlen a testneveléshez (bukfenc, cigánykerék, kézenállás).
  • Rossz a kézügyessége, koordinálatlan.
  • Nehezen tanul meg egyedül öltözködni, gombolkozni, cipőt fűzni.
  • Nehezen tanulja meg a számlapos órát olvasni.
  • Hiányos az észlelése, nem azt látja, ami előtte van.
  • Sok fül-orr-gége-torok betegség, gyulladás.
  • Gyenge immunrendszer.
  • Allergiára való hajlam.
  • Túlérzékenység hangra, fényre, érintésre.
  • Érzelmi labilitás, túlzott ijedősség.
  • Változó hyperaktív magatartás és teljes kimerültség.
  • Izomzat lehet túl lanyha vagy túl feszes.

A felsorolás nem teljes, és nem jelenti azt, hogy a fenti panaszok, problémák hátterében kizárólag a megkésett idegi fejlődés játszik szerepet. Azonban a tapasztalat az, hogy ezekben az esetekben egy jól összeállított mozgásprogram mindenképpen jótékony és fejlesztő hatású.

Az első lépések: az egyensúlyozó rendszer kialakulása

A magzat legelső érzékszerve az egyensúlyozórendszer, ez létfontosságú a tartás, mozgás, térérzékelés, időérzék, helyváltoztatás, mélységérzet, önérzékelés szempontjából. Az összes inger, ami ér bennünket, az egyensúlyi rendszeren keresztül jut el a magasabb agyi területek felé. Ez azt jelenti, hogy az összes érzékszerv működése, illetve minden, ami szükséges a tanuláshoz (itt nem kizárólg az iskolai tanulásra kell gondolni, hanem minden, ami egy újszülött, csecsemő beilleszkedését szolgálja), kapcsolatban áll az egyensúlyérzékkel.

Csak az a gyermek tud majd más feladatokra összpontosítani, például beszéd, írás, olvasás, amelyik a mozgását már teljességgel képes kordában tartani.

Az egyensúlyozórendszer fejlődése már az anyaméhben kezdődik, hiszen a magzatvízben úszkálva, lebegve a baba az anya minden mozdulatát érzékeli.

Születés után a ringatás elengedhetetlenül fontos. Természeti népeknél az anya testére rögzítve hozza-viszi a babát, ezáltal megmarad a ringatás élménye a babában. Magyarországon is számtalan helyen beszerezhetők a hordozókendők, amelyek nemcsak megkönnyítik a közlekedést a babával, de megtartják ezt a ringató mozgást is.

Egyensúlyozó rendszer kialakulásaAz újszülött a mozgást a karja és lába mozgatásával kezdi, fáradhatatlanul gyakorolja az izmok összehúzását, kinyújtását. Figyeljük meg, hogy egyenlő arányban használja-e mindkét oldalt, vagy esetleg az egyik oldal elmarad a másikhoz képest. Kezdetben a kéz-láb mozgása még nem koordinált, de fontos, hogy ebben a tanulási fázisban mindkét oldalt használja a baba, hiszen így alakul ki a testtudata. Amennyiben elmaradást észlelünk, forduljunk szakemberhez annak tisztázására, hogy van-e esetleg szervi ok a háttérben, vagy születési sérülés, mert ezek korrekciója sokkal nagyobb odafigyelést igényel, és szükséges minél előbb megkezdeni.

Hat-nyolc hónapos korban a kicsi látszólag céltalanul gurulgat a földön, kiságyban ide-oda, ilyenkor tulajdonképpen edzi az egyensúlyérzékét, felkészülve a későbbi felülésre, majd a járásra.

Ezt a gurulgató mozgást fejleszthetjük két egyszerű gyakorlattal:

  1. Hanyatt fekvő babának fogjuk össze először az azonos oldali kezét és lábát, és amennyire engedi gurítgassuk egyik majd másik oldalra. Ismételjük meg ugyanezt az ellenoldali kézzel és lábbal is.
  2. A következő gyakorlatban fogjuk össze mindkét kezét és lábát, mitegy kis gombóccá formálva a kicsit, és így gurítgassuk mindkét irányba.

Fontos, hogy nem szabad feszegetni, rángatni a végtagokat, csak gyengéden gurítgatni.

Ennél a gurulgató mozgásnál a baba szemével nézve a világot, amikor ő mozog, mozog a világ is, amikor mozdulatlan, akkor a világ is megáll.

A következő mérföldkő, amikor kúszni-mászni kezd a kicsi, ekkor kötődik össze a mozgás a látásközponttal. Majd a járással a kezek felszabadulnak, és ez rengeteg további funkciót indít be. A kúszás-mászás döntő jelentőségű sok más terület fejlődése szempontjából is.

A kicsik ösztönösen érzik, ha szükséges még az egyensúlyozó rendszer fejlesztése, ezt szolgálja például, amikor egy 5-6 éves gyermek az utcai séta közben állandóan ugrarbugrál, forgolódik. Az a gyermek, aki nem tud a járdán anélkül menni, hogy fel ne mászna a járda szegélyére vagy a kerítés peremére, hogy aztán újból leugorhasson róla, azt próbálgatja ösztönösen megtanulni, hogyan uralhatná jobban az izomműködését. A bukfencek, cigánykerekek tovább segítik a mozgás és egyéb ingerek szétválasztását.

Az egyensúlyozórendszer teljes kifejlődése csak 7-8 éves korban fejeződik be, éppen ezért elengedhetetlen az egyensúlyérzék fejlesztése minden gyermekjátékban is, például: körforgás, pörgés, körjáték, bukfenc, féllábon való ugrálás, cigánykerék, fejenállás, hinta, körhinta.

A hyperaktivitás és a figyelemzavar is utalhat egy alulfejlett egyensúlyi rendszerre, ezeknek a gyerekeknek ajánlottak az egyensúlyozó rendszert fejlesztő mozgásgyakorlatok. Bizonyítást nyert, ha megengedik nekik, hogy 30 másodpercig mindkét irányba forogjanak, akkor 30 percen át jobban tudnak koncentrálni. Ez arra utal, hogy a tanulási funkciókhoz szükséges agyi területek "beindításához" először az egyensúlyozó rendszerüket kell ingerelni.

Fontos, hogy ne siettessünk egyetlen lépést sem, mert ezáltal csak zavart keltünk a fejlődési folyamatban. Amennyiben úgy látjuk, hogy a baba a korához képest elmaradt a mozgásfejlődésben, kérjünk szakembertől tanácsot, ne erőltessük a felülést, állást, járást.

Dr. Csomai Zita
orvos-természetgyógyász
életmód-tanácsadó és terapeuta

Születés után a baba szükségletei a kórházban

Mama szükségletei otthon az első hetekben

Baba szükségletei otthon az első hetekben

Baba szükségletei az első életévekben

A teljesség igénye nélkül - ámbár azért törekedtem a teljességre - próbáltam összegyűjteni az esetlegesen felmerülő problémák esetén használható, bevált alternatívákat. Természetesen sok dologból találtok még más változatokat is, mint pl. tusfürdők, samponok, bébiételek stb. A lényeg mindig a tisztaság és hatékonyság, amire törekedjetek a választáskor!

Boldogságos, gyermekricsajtól teli napokat, éveket kívánok szeretettel!

Berni


 

Porhintés - Szemfényvesztő és veszélyes babaápolók?

Az eddigiek alapján már Te is láthattad, hogy nők, férfiak egyaránt ki vannak téve a kozmetikumokból áradó káros hatásoknak. De a babák, kisgyermekek bőre annyira védtelen, hogy szinte akadálytalanul szívódik fel minden, ami érintkezik velük. Tekintetbe veszik ezt a gyártók, akik őket célozzák meg termékeikkel?

Utána jártunk a megdöbbentő valóságnak.

A kicsiknek a legjobbat szeretnénk adni, így érdemes körültekintően kiválasztanunk, hogy pontosan milyen babaápolási szerekre van szükségük. Nézzük meg, ezek közül melyek tartalmaznak veszélyes anyagokat, és mik azok, amelyek értékes összetevőikkel segítik a puha bababőr biztonságos fejlődését. Ne dőlj be a csábításnak, mindig olvasd át a termékek alkotóelemeit!

Szerinted a bababőr megfelelő ápolásához elengedhetetlen a kozmetikumok használata?

Már el sem lehet képzelni egy babát, kisgyermeket hintőpor, fürdető, habfürdő, sampon, popsikrém, testápoló, törlőkendő, babaolaj, napozókrém, illatos testpermet… nélkül. Sőt, már egész kicsiknek való sminkkészletet is forgalomba hoztak! A reklámok azt sugallják, hogy csak akkor lesz nyugodt és játszik vidáman gyermeked, ha biztosítod számára a hirdetésben szereplő termékeket. Valóban szüksége van mindezekre? Ezt csak úgy tudod megállapítani, ha meggyőződsz róla, saját szemeddel látod, hogy mit tartalmaznak a legkisebbeknek szánt kozmetikumok!

Porhintés – Szemfényvesztő és veszélyes babaápolók?

Ha szülő, nagyszülő vagy, most készülsz erre a csodálatos szerepre, rokoni vagy baráti szálak fűznek kisgyermekes családhoz biztosan a legjobbat szeretnéd a picinek! Vedd figyelembe, hogy újszülött kortól kb. 3 hónapig nem található meg teljes mértékben a bőrt védő baktériumflóra, lassan alakul ki a felhámot karbantartó zsíros emulzió. A bőr később is nagyon sérülékeny, áteresztő, ezért egyáltalán nem mindegy mivel érintkezik! A legközelebbi vásárláskor jusson eszedbe: egy életre kihatással van, hogy mi jut be a kisgyermek szervezetébe védtelen bőrén keresztül!

Kezdjük a kiábrándító valósággal: a babáknak, kisgyermekeknek szánt kozmetikumok pont ugyanazokat a veszélyes és káros vegyszereket tartalmazzák, mint a felnőtteknek gyártott, csak más csomagolásban! A már szemlélődő gyermekeket teljesen elvarázsolja a mese- és állatfigurákkal díszített flakon, tégely. A szülőknek sem könnyű visszautasítani egy kérlelő gyermeket, így máris könnyű célpontok lehettek a gyártók számára!

Amilyen vegyületeket eddig megismertél, ugyanúgy megtalálhatóak a baba- és gyermekeknek szánt készítményekben! Habképző: Sodium Lauril (Laureth) Sulphate, tartósítószer: Triclosan, Paraben, kőolaj származékok: Paraffinum liquidum, emulgeálószer: Triethanolamin, mesterséges színezékek: C.I.-vel jelölve, szintetikus illatok: Parfum/Fragrance, alumínium vegyületek, glikolok: Propylen glycol, PEG.

Muszáj folytatnunk a sort, hogy tisztában legyél a kockázatokkal és megfelelő döntést tudj hozni!

Talkum: Hintőporként köldökcsonkra, hajlatokba, nedves bőrfelületre ajánlják, nemcsak babáknak… Igen finomra őrölt magnézium-szilikát, amelynek parányi szemcséi sokáig lebegnek a levegőben. Belélegezve megtapad a hörgőkön, a garaton, a tüdőlebenyek között, eljuthat a tüdő legtávolabbi zugaiba is. Okozott már tüdőgyulladást, légúti fertőzést, sőt szélsőséges esetekben rákot és fulladásos halált is. A talkum olykor azbeszttel lehet szennyezett, ami köztudottan rákkeltő anyag.

Porhintés – Szemfényvesztő és veszélyes babaápolók?

Egyes tanulmányok szerint azoknál a nőknél, akik rendszeresen hintőporozzák az alsóneműjüket, a combhajlatukat, illetve a nemi szervük környékét, nagyobb eséllyel betegszenek meg petefészek-daganatban. De hintőpornyomokat találtak olyan nők rák miatt eltávolított petefészkében, akik felnőttként nem is használtak hintőport. Vajon mikor került oda, ha nem kisbaba korukban?

Silica: kovaföld, amely csak belélegezve veszélyes (szilikózis), mert tüdőrákot okoz.

Hexachlorophen (hexaklorofén, Chlorhexidinium): eltömíti a bőr pórusait, belégzése súlyos következményekkel járhat: tüdőfibrózis, asztma, légzőszervek irritációja.

A hexachlorophen-t popsira, ekcémára, bőrgyulladásra szánt krémekben is előszeretettel alkalmazzák. Olvasd el a betegtájékoztató egy részét: "Nem alkalmazható kisgyermekkorban, égett, hámfosztott bőrfelületen, nagy nedvedző felületen, nyálkahártyán. A hexaklorofén áthatol a lipidmembránokon, a bőrön keresztül felszívódik, ez újszülötteknél és sérült bőrön keresztül jelentős, így systemas toxikus hatásokat okozhat. A készítmény lehetséges mellékhatásai a túlérzékenység, nagy mennyiségben felszívódva idegrendszeri károsodás, valamint bőrirritáció. Idegrendszeri tünetek jelentkezésekor a kezelést azonnal be kell szüntetni. Terhesség és szoptatás időszaka alatt a készítmény nem alkalmazható, mivel a hexaklorofén a bőrről felszívódik és átjut a placentán, illetve nem zárható ki, hogy a hatóanyag átjut az anyatejbe."

Babakrém

Nézzünk utána mi a fő összetevője a babakrémeknek!

Kőolaj származék (paraffinum liquidum / mineral oil) vagy hidrogénezett olaj. Előbbit már részletesen tárgyaltuk, mit tudunk az utóbbiról?

Hidrogénezés történik, amikor a folyékony olajból szilárdat csinálnak egy olyan durva kémiai eljárással, amely a növényi olajban lévő összes értékes összetevőt (létfontosságú zsírsavak: omega 3, 6, 9, zsírban oldódó vitaminok: A, E, D, F, K), gyógyító alkotórészeket tönkreteszi. Ezek helyett úgynevezett transz-zsírsavak képződnek, amelyek nagyon károsak nem csak a szervezetre, hanem a bőrre nézve is. Miért hidrogéneznek? Mert ez a legolcsóbb eljárás, hogy egyszerűen tárolhatóvá, szállíthatóvá és nehezen romlóvá tegyenek egy növényi olajat. Az ebből készült krémek könnyebben kenhetőek, bátran "bőrbaráttá" és "hypoallergénné" kiálthatják ki, hisz értékes, de romlandó összetevő híján nem kell bele tartósítószer.

Biztosan hallottál már a természetes antioxidánsok áldásos hatásáról! A szemfüles vegyészek létrehozták ennek is a szintetikus változatát! Melyek ezek?

Butylhydroxytoluol (BHT), Butylhydroxyanisol (BHA), szinte minden kozmetikumban alkalmazzák a természetes antioxidánsok helyett tartósítószerként. Károsítja az immunrendszert, az örökítő sejteket és a magzatot. Elváltozásokat okoz a pajzsmirigyben és a májban, felhalmozódik a zsírszövetben.

Szót kell említenünk egy másik nagyon veszélyes anyagról, ez a formaldehid!

Egy amerikai felmérés során a gyermekek számára készült, a hazai boltokban is kapható 28 tusfürdőt, sampont vizsgáltak, és 23-ban kimutatták a formaldehidet. Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) Nemzetközi Rákkutatási Hivatala szerint a formaldehid bizonyítottan emberi daganatkeltő anyag. Ismertté vált, hogy nemcsak a ritka orr-rákhoz, hanem a gyakrabban előforduló leukémia kialakulásához is hozzájárul. Nagyon erős allergén, így már kis mennyiségben is irritálja a nyálkahártyákat.

Formaldehid források a kozmetikai termékekben például: DMDM hydantoin, Imidazolidinil Urea, Diazolidinyl Urea, Quaternium 15, 2-bromo-2-nitropropán-1,3-diol, Bronopol.

Ezek a vegyületek önmagukban is allergének, súlyos károkat okozhatnak, de együttesen használva beláthatatlan a következmény!

A szomorú az egészben, hogy az általunk bevizsgált több száz babakozmetikumban a sok szintetikus és káros anyagon kívül alig volt néhány növényi összetevő. Azok is az összetevő lista végén kullogtak, ami jelzi, hogy igen csekély mennyiségben vannak jelen.

Mit tehetsz?

Egyszerűen kerüld el az olyan baba- és gyermek kozmetikumokat, amik veszélyt jelenthetnek a kicsik egészségére! Helyette használj olyan bionom baba-termékeket, amelyekben értékes növényi összetevők találhatóak, és káros adalékok nélkül biztosítják az érzékeny bőr védelmét, ápolását!

A borús gondolatok után járjunk most utána, mitől boldog Konzol, a kismamák, és mindenki, aki bőre szépségét, egészségét shea vajjal óvja!

 

71960_gryaz_sled_obochina_1598x1200_www.gdefon.ru.jpeg

Egy csecsemő életében minden nap a szoptatás világnapja!

Nagyon örültem, amikor megkaptam a lehetőséget, hogy írjak a szoptatásról, hiszen anyaként és dúlaként is szívügyem ez a téma. Sok kismamával beszélgettem, és a saját bőrömön is megtapasztaltam annak idején, hogy milyen őrületes hiedelmek és félelmek övezik ezt a természetes folyamatot! Bízom benne, hogy ezzel az írással sok édesanyának segítségére leszek a szoptatás csodájának megélésében! 

Anyatejes táplálás világnapja

A szoptatásban két hormon játszik fontos szerepet. A prolaktin a tej termeléséért felelős, az oxitocin a tej mellből való kiürülését váltja ki. Nagyon fontos a jó mellretétel, mivel ha rossz technikával szopik a babácska, akkor ez a tejtermelés csökkenéséhez, és a mellbimbó sérüléséhez vezethet. Szoptatás közben az oxitocin szint megnő, a mellben lévő apró simaizmok összehúzódnak, és a tej folyni kezd a csecsemő szájába. Ez a tejleadó-reflex, amelyet az anya érzelmei befolyásolnak. Ha az édesanya szorong, fél, nem érzi magát biztonságban, vagy netán depressziós, esetleg testi vagy lelki fájdalom éri, akkor csökkenhet a tej mennyisége.

Ilyen esetekben minél előbb ajánlott segítséget kérni, hiszen ha a mamában helyreáll a rend, akkor ismét zavartalanná válik a szoptatás. Egy lazító fürdő, egy séta, a kedvenc zenénk hallgatása, egy baráti beszélgetés vagy bármi olyan tevékenység, ami örömet okoz, áldásos az ilyen esetekben. Fontos, hogy ne szégyelljünk segítséget kérni, kikommunikálni magunkból a negatív érzelmeket, mert ha azok gyökeret vernek bennünk, sokkal nehezebb a későbbiekben visszahozni azt a miliőt, ami szükséges az idilli baba-mama kapcsolathoz és ezáltal a zavartalan szoptatáshoz.

Sokszor hallottam panaszkodni újdonsült anyukákat arról, hogy nem akar szopizni gyermekük. Na, ilyen nincs! Maguktól nem döntenek úgy a csöppségek, hogy elutasítják ezt a tápláló nedűt, hiszen miért akarnának egy "műcicit" szopni, műkaját enni a szeretett anyuci keble és a tápláló anyatej helyett? Bármilyen probléma van a babácskánkkal, először mindig nézzünk jó mélyen magunkba, vizsgáljuk meg az érzéseinket, a körülményeinket. Ha kell, kérjünk szaksegítségét, ne nyugodjunk bele az állapotba úgy, hogy annak felelőségét gyermekünkre hárítanánk!

"Semmi sem korlátozott - sem a források, sem más. Csak az emberi elme teremt korlátokat."
Rhonda Byrne

Szívmelengető visszagondolnom a régi szép időkre, amikor Epret szoptattam... Voltak nehéz napok, sőt! Sok nehéz nap volt, hiszen akkor még olyan sok mindent nem tudtam erről az egészről, és mint minden édesanya, szerettem volna a legjobbat adni a gyermekemnek. Minden pillanatban azon voltam, hogy jó legyen a kislányomnak, de ennek ellenére egy örökmozgó, hasfájós, aludni nem akaró, folyton sírós babácskám volt. Nem volt hajlandó aludni, csak ha ráztam, mint a csörgőt.  Végkimerülésében a hajszárítóra, porszívóra vagy a benzines fűnyíróra aludt csak el, akkor is volt, hogy csak percekre, de egy idő után csak akkor tudott szunyókálni, ha kocsiba ültünk, és róttuk a köröket.

Sokszor kétségbeejtő volt ez az egész, egyre nőtt bennem a feszültség, és ennek következményeként Eper egyre csak kapálózott, olyan aktív volt, mint a Duracell nyuszi, és csak ordított végeláthatatlanul...

Most már tudom, és minden kismamának ez az egyik legfontosabb információ, amit mindig elmondok, hogy a szülés és az azt követő gyermekágy már csak egy következmény, a várandósság 9 hónapjának eredménye. A közben megélt érzelmek, energiák határozzák meg majd a babával eltöltött időt, így csak rajtunk áll, hogy mit hozunk ki belőle... Az, hogy napi 10-12 órát takarítottam, egyfolytában rohantam házról-házra, óriási kerteket tartottam rendben, számomra természetes volt, hiszen a másállapot előtt is ezt tettem. Akkor még csak kóstolgattam az ok-okozat összefüggését. Sokkal erősebben dolgozott bennem a szokás hatalma, mint hogy megálljak egy pillanatra, és tudatosítsam magamban, hogy nem véletlen hívják ezt az időszakot más-állapotnak, hiszen most másra kellene figyelnem, mással kellene foglalkoznom, és máshogy, mint előtte. Vagyis nem a dolgaimra, a pénzre, hanem magamra kellene figyelnem!

Nyughatatlan, pörgős anyának nem lesz csendes, napi 18 órát alvó gyermeke, és az sem véletlen, hogy a porszívó monoton zajára tudott csak elaludni, hiszen a pocakban folyamatosan ezt hallgatta, miközben én ezerrel pörögtem.

Mindezeket csak azért írtam le, hogy megértsd, a kisbabád nem magától találja ki az elutasítást, hanem benned van ellenállás, amire így reagál, tehát csak Te tudsz változtatni rajta! Na nem tápszerrel!!! Nekem rengeteg tejem volt, még egy pár babócát táplálni tudtam volna vele. Eper a nem alvásával mutatta, hogy "Hahó, anya, hagyd már abba, lazíts már egy kicsit!"

Vannak gyerekek, akik nem esznek, mások nem alszanak, és olyanok is, akik folyton betegek. Így hívják fel a figyelmet magukra, hogy valami nincs rendben, persze nem velük...

A szoptatás érzése maga a csodaMindezektől függetlenül, hogy olyan voltam, mint egy tejcsárda, amikor időnként elmentünk a doktornénihez, gondterhes arccal elmondta, hogy ha nem fejem a melleimet, akkor el fog apadni a tejem. Nem számított, hogy elég lenne 3 másiknak, hogy Eper nem győzte nyelni, szinte ömlött a tejcsi a szájába, és úgy gyarapodott, mintha levegővel fújnánk, mindig rám hozta a frászt, hogy fejni kell! Ilyenkor hazamentünk, és aznap volt egy-két próbálkozásom, de annyira érzékeny volt a mellem és fájt, hogy a mellszívó a sarokban landolt, azzal a pár csepp tejjel, amit sikerült kipréselnem nagy kínok árán.

Majd a kezembe került egy könyv, amiben leírták, hogy a kereslet-kínálat mindig találkozik, tehát csak abban az esetben kell fejni, ha valamilyen oknál fogva (ezeket fentebb már írtam), kevesebb a teje az édesanyának. Onnantól kezdve mondhatott bárki-bármit, a gyerekorvost is csendben végighallgattam, majd hálával a szívemben hazatipegtem tudván, hogy minden rendben van, a természet tudja a dolgát! A sok nem alvás, az álmatlan éjszakák, a negatív szuggessziók rám is lehettek volna olyan hatással, hogy csökken vagy elapad a tejem, de mivel a belső hang sokkal erősebb volt, így 18 hónapon keresztül voltunk így összekapcsolódva Eperrel, a kislányommal.

És, hogy milyen érzés egy anyának szoptatni a gyermekét? Maga a csoda! Persze, ha hagyja és meg meri élni, át tudja magát adni ennek a folyamatnak. Watsu közben szoktam megélni ezt a feltétel nélküli szeretetet és bizalmat, amikor teljes odaadással átadja magát mindkét fél a pillanatnak, nem akar, nem nem-akar, csak van... 

Ilyen elfogadó egybeolvadást megélni egy másik emberrel, na, ez ad értelmet az életünknek! Szívmelengető emlékként égett a tudatomba, amikor jóllakottan, elégedetten járt Eper apró szájacska a cicimen, már nem szívta, csak cuclizott rajta, és az álommanók már körbetáncolták, hívogatták messzi vidékekre. Majd kibújt a szájából a bimbóm, amire felnyitotta apró, mindent tudó kis szemeit, amiben megcsillant a fény, a kis szája széle mosolyra húzódott, beszélt a tekintete, hogy "köszi anya, fincsi volt, jót főztél!", majd a következő pillanatban a manók távoli helyekre röpítették Őt, és mély álomba merült... Volt, hogy ilyenkor csak néztem, ki tudja meddig, megszűnt a tér és az idő, és hihetetlen hála töltötte el minden sejtemet, hogy részem lehet ebben a tapasztalásban, megélhetem az anyaság adta gyönyört. Éreztem a több ezer éves erőt, amivel felvértezték a nőket, hogy megtermékenyüljenek, kihordják gyermeküket, életet adjanak nekik, majd testükből táplálják, így tartva fenn az örök körforgást, a születés és halál folyamatát.

Kívánom Neked és minden nőnek, hogy legyen részed ebben a csodában, hogy lehetőséged legyen megtapasztalni isteni mivoltodat! Végül még egy idézet Müller Péter: Titkos tanítások című könyvéből:

"Emberemlékezet óta már csakis az anyák tartják össze ezt a recsegve-ropogva omladozó világot. Nem látjuk, mert halkan, észrevétlenül, természetesen teszik. Sokszor ravaszul, okosan, néha kétségbeesetten és magányosan. Nem szerepelnek a történelem cimoldalain. Nincs hírértékük...
Mivel a sors a szó valódi értelmében »küldetést« is jelent, az anyák sorsa jelenleg nem kisebb feladat, mint az emberiség Megmentése"

Epermami

 


Ha megdöbbentél, ne ragadj le itt! Tarts velünk, és folyamatosan ellenőrizd kozmetikumaid összetételét! 

Ez az írás egy átfogó, részletes tanulmánysorozat része, amelyből megtudhatod, milyen komoly veszélyeket rejtenek a kozmetikumok, és egészséged érdekében hogyan tudod ezt elkerülni, milyen alternatíva áll rendelkezésedre. Minden rész más témakört ölel fel. Úgy állítottuk össze, hogy olvashatod folyamatosan is, vagy kiválaszthatod, ami éppen számodra aktuális.

Ha megdöbbentél, ne ragadj le itt! Tarts velünk, és folyamatosan ellenőrizd kozmetikumaid összetételét!

Jó egészséget kíván az antalvali.com csapata!






Weblap látogatottság számláló:

Mai: 17
Tegnapi: 7
Heti: 17
Havi: 69
Össz.: 79 607

Látogatottság növelés
Oldal: EZT TUDTAD?BABÁS...
NŐI,KISMAMA,BABÁS,GYEREKJÓGA:MARTFŰ,TISZAFÖLDVÁR,CIBAKHÁZA - © 2008 - 2024 - birtlight-yoga-orsi.hupont.hu

A Hupont.hu weboldal szerkesztő segítségével készült. Itt Önnek is lehetséges a weboldal készítés.

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »